Title Background Shape

Çözümlerimiz

Veeam Backup & Replication

Veeam Software

Veeam Software, VMware ve Hyper-V sanal ortamları için yedekleme, felaket kurtarma ve sanallaştırma yönetimi yazılımları geliştiren özel bir bilişim teknolojileri şirketidir. Şirketin merkezi Baar, İsviçre'dedir.[5] Şirket sanallaştırma üzerine yoğunlaşmaktadır ve "Veeam" ismi, İngilizce'de sanal makine anlamına gelen virtual machine'in baş harfleri olan "VM"nin İngilizce fonetik telaffuzundan gelmektedir.

Tarihçe

Veeam, 2006 yılında sahip oldukları BT yönetimi yazılımı şirketi Aelita Software Corporation'ı 2004 yılında Quest Software'e (şu anki sahibi Dell'dir) satan Ratmir Timashev ve Andrey Baronov tarafından kuruldu. Aelita'nın yönetim ekibinin bir kısmı da Veeam'e katılmıştır.

Veeam'in piyasaya sürdüğü ilk ürünler, sanal altyapı izleme, raporlama, analiz ve belgeleme araçları olan Veeam Monitor ve Veeam Reporter'dı. Şirket, 2007'de ücretsiz olarak piyasaya sürdüğü Sanal Makine yedek kopyalama ürünü FastSCP ile dikkatleri üzerine çekti. Bu ürün daha sonra Veeam'in donanım sanallaştırma için geliştirdiği veri koruma yazılımının tabanını oluşturmuştur.

Şirket, 2008 yılında sadece 10 çalışanıyla, veri tekilleştirme ve sıkıştırma ile oluşturulan artımlı yedekleme ve görüntü tabanlı çoğaltma sağlayan ilk Veeam Backup & Replication sürümünü piyasaya sürdü.

Veeam, veri koruma üzerine ilk konferansını 2014'te Las Vegas, Nevada'da düzenlemiştir.

2015 itibarıyla Veeam'in 2000'den fazla çalışanı ve Baar, İsviçre'deki merkezinin yanı sıra, EMEA için Paris, Fransa'da, Kuzey ve Güney Amerika için Columbus, Ohio'da, Orta Doğu için Dubai'de ve Asya-Pasifik için Sidney, Avustralya'da bulunan ofisleri de dahil olmak üzere 17 uluslararası ofisi vardır.


Ürünler

  • Veeam Backup & Replication - Hem VMware vSphere hem de Microsoft Hyper-V sanal makineleri için veri yedekleme ve felaket kurtarma yazılımıdır.
  • Veeam ONE - vSphere ve Hyper-V sanal ortamları için izleme, raporlama ve kapasite planlama aracıdır.
  • Veeam Management Pack - Microsoft System Center Operations Manager'a entegre edilmiş VMware ve Hyper-V sanal ortamları için izleme ve yönetim aracıdır.
  • Veeam Endpoint Backup - Windows tabanlı masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar için ücretsiz bir yedekleme aracıdır.
  • Veeam Task Manager - Gerçek zamanlı Hyper-V performansını izleme için ücretsiz bir araçtır.
  • Veeam Stencils - Diyagram oluşturmak için kullanılan, sanallaştırma ile ilgili Microsoft Visio kalıplarının ücretsiz bir koleksiyonudur.
  • System Center için Veeam Report Library - Microsoft Generic Report Library'yi tamamlayan ücretsiz bir dizi durum ve performans analizi raporudur.

Sanallaştırma Nedir?
Önceki
Sistem > Sanallaştırma Nedir?
Sonraki
Network > Data Network Sistemleri
Data Network Sistemleri

Bize Mesaj Gönderebilirsiniz!

Defline Teknoloji Çözümleri Ltd. Şti. Copyright © 2024 — Tüm hakları saklıdır.

Teknolojinin herkes için iyi işler yarattığı daha iyi bir gelecek inşa etme görevindeyiz.

[chatbot]